Video natočené v priebehu štyroch rokov, zachytávajúc momenty od pobrežia do hôr cez púšte, mestá, poľnohospodárske polia a národné parky. Celú krásu Kalifornie sa podarilo autorovi Hal Bergmanovi vtlačiť do štyroch minút vizuálne ohromujúcej bomby. Štát Kalifornia je jednoducho bezkonkurenčné miesto, pokiaľ ide o krásne, fantastické zábery Spojených štátov, čo potvrdzuje i množstvo filmov, ktoré sú v tejto oblasti točené.Nie nadarmo je Kalifornia najľudnatejším štátom v Spojených štátoch, a zároveň tretí najväčší, je takmer dva krát väčší ako Spojené kráľovstvo a o niečo väčšia ako Japonsko. Kalifornia je najviac známa pre jej rozmanitú klímu, geografiu, etnické zloženie, filmy, technológie, vína a národne parky. Tiež  tam rastie viac než tretina zeleniny spotrebovanej v USA, dve tretiny ovocie a orechy. No taktiež neznáme, ale pravdepodobne obrovské percento marihuany.

Cieľom fotografa Hala Bergmana, bola snaha zobraziť svoj domov čo najviac komplexným spôsobom, keď že sa v Kalifornii  narodil a strávil tu najviac času. Hal pri svojej práci používa Canon 5D Mark II, 6D a Canon EOS 650D. Ako sám Hal Bergman hovorí “Väčšinou používam 6D a 650D keďže v dnešnej dobe, hlavne pri natáčaní časozberov má tendenciu sa veľmi rýchlo poškodiť hardvér zariadení, tak sa snažím nepoužívať drahé objektívy a fotoaparáty pre svoju tvorbu časozberov”. Pre video “California”, použil Hal systém pohybu od Dynamic Perception Stage Zero (Fotografie dole). Systém sa postaral o úplne novú úroveň dynamickosti timelapse. Pokiaľ ide o prepravu Stage Zero, Hal ho väčšinou nosí pešo, alebo používa dodávku. V situáciách, kedy nie je možné sa pešo alebo autom sa dostať na miesto, a to najmä vo veľkých mestách, Hal dokáže neuveriteľne všetko pripútať na bicykel.

Dva najväčšie problémy pre Hala v tvorbe tohto videa, rovnako ako jeho ďalšie práce, je prístup k polohe a pamäťové médiá. Pokiaľ ide o otázku pamäte, Hal pripúšťa, že je to niečo, s čím stále ešte bojuje, keď že všetko fotí v RAW. V súčastnosti používa ako primárne úložisko 27TB Synology NAS. V určitom okamihu Hal pred koncom roka 2014, mal zhotovených niečo cez 1 000 000 snímok. Jeden, dva dni v mesiaci strávil len správou dát, uisťovaním sa, či sú zálohy synchronizované a súbory katalogizované.

Konečný výsledok štvorročného úsilia je jednoducho skvelý. Priemerná dĺžka fotenia jedného priestoru je 1 až 3 hodiny a ďalších 3-10 hodín editovania. Niektoré kúsky sú z fotené viac než 24 hodín. Hal natočil už cez 423 videoklipov po dobu štyroch rokov čo je nepochybne úctyhodné číslo.

halbergmanhalbergman

 

halbergmanhalbergman

Zdroj:instagram.com/halbergman, vimeo.com, dissolve.com, fstoppers.com