Pred mesiacom (11.8.) predstavila kapela Five Finger Death Punch *(5FDP) nový klip s názvom Wrong Side Of Heaven. Takže… kapela *5FDP je známa hlavne za veľkou mlákou, kde má ohromnú popularitu a jej fanúšikovia ju neraz pokladajú za noví Iron Maiden. Táto heavy metalová kapela z Las Vegas (Nevada, vznikla v roku 2005) má mnoho zaujímavých klipov, medzi ktoré patrí i samotný Wrong Side Of Heaven. Videoklip zobrazuje problematiku amerických bezdomovcov, ktorými sa stávajú väčšinou veteráni pôsobiaci v amerických konfliktoch.

Každý štvrtý dospelý americký bezdomovec je vojnový veterán.Každý štvrtý dospelý americký bezdomovec je vojnový veterán.

Informácie z roku 2005 odhadujú, že zo 744 313 bezdomovcov bolo 194 254 vojenských veteránov (videoklip hovorí momentálne o čísle 300 000 a ďalej rastie).” Desaťtisíce veteránov čelia nie len životu bez strechy nad hlavou, ale i * alkoholizmu a posttraumatickým stresovým poruchám. Vysoká miera nezamestnanosti (o 50% vyššia než u občanov rovnakého veku), posttraumatické stresové poruchy a zranenia v boji vysoko zvýšili mieru sebevrážd medzi veteránmi. Hovorí sa, že  zhruba 22 veteránov spácha každý deň sebevraždu, čo je vysoko nad priemer bežnej populácie USA (jedná sa o dáta z roku 2011 momentálne to číslo môže byť omnoho vyššie). V mnohých prípadoch sa jedná o amerických vojakov, ktorí boli nasadený v *Iraku alebo v Afganistane, pochádzajúci z nižšej triedy, ktorým ministerstvo obrany sľubovalo lepšiu budúcnosť. Bohužiaľ situácie je úplne iná.*
*

Zdroje: freepub.cz, ihned.cz, veteranstoday.com