Dnes som zahliadol článok, ako si nejaká Britka nechala v opitosti vytetovať penis na rameno. To netreba myslím ani komentovať. Ale oveľa viac ma zaujalo tetko “Enjoy every moment” na ruke nejakej mladej slečny v župane s krásnymi gélovými nechtíkmi, ktorá zrejme nežije v realite. Tak ma napadlo, že keď si zláme hnátu alebo skončí z akéhokoľvek dôvodu v nemocnici, či ju v najhoršom prípade znásilní nejaký psychopat, odporúčam jej sa pozrieť na svoju paprču, akú inteligentnú myšlienku si tam dala zvečniť. Ja osobne tetovanie nemám, no premýšľam nad ním už roky. Áno, čítate správne – roky! Pretože si myslím, že tetovanie je na celý život a mal by som sa s ním stotožňovať v každom veku života, prípadne v každej životnej situácii.

Nechcem totiž dopadnúť ako ľudia, ktorí mi povedali, že nie sú na to hrdý a boli hlúpy, keď si dali svoje nápady vytetovať. Nehovorím o symboloch, tie má hádam vytetované už každý druhý človek na planéte. Tamten má salamandru na pol brucha, hentá má na zátylku kuraciu vifonku po čínsky, ostatní kade tade hviezdičky, vtáčiky, zvieratká ctrl c ctrl v a iné výstrelky… O čom hovorím sú výroky a citáty, v ktorých treba byť obzvlášť opatrný. Kedysi bolo tetovanie výnimočné a mal ho málokto. Dnes sa chceme všetci opičiť a len sa zviditeľniť z hľadiska imidžu a u málokoho je za tým nejaký filozofický zámer, či charakteristika. Dievča si dá vytetovať na nohu “Only god can judge me”, no pritom ona súdi, ohovára a kritizuje všetkých naokolo, akoby ten boh bola ona. Chalan chodí nejakú chvíľu na muay thai, tak si vytetuje na ruku “Warrior”, pritom v skutočnosti nikdy nikoho ako bojovník nezbil a možno práve on je ten, ktorého bijú.

Kompenzácia komplexov? Chvíľkové “cool” nápady? O čom to je?! Keď sa nad tým zamyslím, pritom už dlho si držím v hlave citát na tetovanie jedného francúzskeho básnika: “Tajomstvo silných spočíva v tom, že sa ustavične prekonávajú”, tak prichádzam k záveru, že unikátnejší budem, keď si žiadne tetovanie nedám. 😉