Bratia a sestry v Kristu. Nečakám (fakt ani náhodou) pochopenie. To si tento krát užijú rýchlo kvasení „bloggeri“ čo si vylejú svoju pocitovú menšiu spoločenskú hodnotu na statusoch, kde sa denne oháňajú Kristom a krížom v boji proti moslimskému zlu (a ešte proti gayom, lesbám, Maďarom, Židom, Rómom, Američanom, Čechom, Izraelu… no toho teda je). Ináč už to našim “nacyonalystom” ide riadne cez mozog…. Je toho na nich v poslednej dobe moc. Oni (tí zlí muslimovia) nás idú do jedného pobiť. Nehovorím, že medzi nimi nie sú aj takí, ale starký, ono je to celé omnoho, ale omnoho zložitejšie. Ďaleko za horizontom vnímania rodu – verného Slováka a slovenských “nacyonalystov”.

Za tých pár rokov čo na Slovensku politickú kultúru a občiansku spoločnosť sledujem, by bolo naivné si myslieť, že sme schopní nejakého uvažovania v širších rámcoch a súvislostiach. (Áno! Teraz som sa ťa určite dotkol). Avšak všetkých ktorých poznám i nepoznám a sú toho schopní si nesmierne vážim a verím, že to vedia. Tých, ktorí toho schopní nie sú (a pravdepodobne ma presvedčíš, že medzi nich patrím i ja, lebo som „nie zabíjať muslimov?!?“ človek), neznevažujem, neobviňujem. Oni v podstate za to nemôžu. Vaše mená sa aj napriek tomu objavia v mojich modlitbách –
don´t worry, be happy. V prípade nevoľnosti utekajte zastreliť jedného Sýrčana pred spaním… Alebo aj zo dvoch.

Tak teda, ako to je?

Nahovno, to len tak na začiatok. Obe strany sa totiž navzájom nepočúvajú a majú svoju vyhranenú jedinú pravdu. „Ultrahumanisti“ by radi objatím prijali každého cudzinca, ktorého budú mať na dohľad hubblovým vesmírnym ďalekohľadom. Ono, humanista som i ja. Len ide o to, či by aj vo Francúzsku takto vítali všetkých. V krajine, kde už v mnohých mestách nie je francúzske obyvateľstvo ani väčšinovým. Hovorím v mnohých priateľu, to nie akože Slovensko – Nové Zámky, Komárno and company.

Každopádne nám počas utečeneckej krízy krásne zakvitol populizmus na pravo. A tento rok je veruže dobrá úroda. Nuž a vy, priatelia, ste veru neotáľali. Hor sa na protest organizovaný milovníkmi značkového oblečenia Thor Steinar a gramitiky v prvej línií s Magátom, Mišúnom a Kotlebom. Ste sa prebudili teraz takto na leto – našli ste sa, gratulujem! Je to vlastne skvelé, veď človek sa niekedy celý život hľadá a nenájde sa, a tu zrazu svoju identitu našlo tisíce Slovákov. „Lebo oni (nacionalisti) majú pravdu“ (kedy nemali?). Lebo nie že by si používal rozum ty bullo čo „nie si rasista ale…“ (nie si rasista ale ideš s najväčšími obdivovateľmi, podporovateľmi a obhájcami nacizmu a rasovej neznášanlivosti zo Slovenska vlajky držať a pochodovať na ich heslá). Lebo si vraj šiel proti kvótam protestovať. Srať na to, že ich vláda odmietla aj bez tvojho štrajku. Treba si zakričať na čierneho. Starký, na tom proteste šlo o všetko iné, len nie o protest proti nejakým kvótam. Šlo o nahnanie stáda do košiara krajne pravicových polobláznov a populistov, čo len využívajú krízovú situáciu. A veruže si skočil na navijak a ani si sa nebránil.

Takže takto, (ne)priatelia, nebláznite! Teraz bez srandy. Kvóty diktované Bruselom skutočne nie sú správne. Rovnako tak je pravdou, že medzi utečencami sa nachádzajú radikálne živly či dokonca teroristi. Je správne ich preveriť a odmietnuť. Je správne pri prijímaní utečencov myslieť i na vlastných občanov a vlastnú krajinu. Ak sa 70% muslimov v Dánsku hlási k tomu, že by šli bojovať v prípade džihádu, nech si s nimi robia dánske úrady poriadok a ja to schvaľujem. Rovnako tak nie je v poriadku situácia, keď sa stávajú iné národnosti väčšinou (približujú sa jej) v cudzom štáte – tak potom zrušme národné štáty – načo sú nám? Načo sa má volať Francúzsko francúzskom, keď v mnohých oblastiach či mestách žije drvivá väčšina iných národností (a podľa prieskumov to má tendenciu takto pokračovať)? Multikulti je super, no má svoje hranice. Otázka je, či sme ich na Slovensku dosiahli.

Ale priatelia – ne – rasisti čo ste šli za *Führerom *pochodovať. My predsa nemôžeme odmietnuť pomoc ľuďom, ktorí to skutočne potrebujú. Ľuďom, ktorých vyhnala z ich krajiny vojna, hlad, bieda a strach. Mnohí z nich stratili všetko vrátane rodiny. Iste, provokatérov, násilníkov a fanatikov prijímať netreba – keď nie sú ochotní rešpektovať naše európske pravidlá a hodnoty, nech tu nežijú a idú inam (Saudská arábia, KĽDR yummy yummy). Trochu (?) sme to s tou liberálnosťou skutočne prehnali. Až nám v historických častiach starých miest rastú povedľa katedrál mešity. Skúsme si to predstaviť v opačnom garge. Nemysliteľné…. Samozrejme, my nie sme ako oni, preto im mešity búrať nebudeme.

BTW: Ono, na jednej strane mi je ľúto Francúzska či Talianska ako krajín, ktoré nesú najväčšiu ťarchu a putuje k nim najviac utečencov. Na strane druhej sú tieto krajiny dominantne zodpovedné za rozpútanie vojny v Líbyi či Sýrii spolu s USA a Britániou. Preto je správne (spravodlivé?), že by mali niesť i najväčšiu zodpovednosť a znášať náklady svojho nezodpovedného správania vojnových štváčov.

BTW2: Prestaňme strašiť 10 rokov starými videami o tom, ako nejakí černosi rozbili auto. Ak to spravili aj teraz, nech sa to rieši a nech sú za to vinníci potrestaní – o tom sa predsa netreba baviť a netreba preto pochodovať s Mišúnom. Ešte raz. Kto nie je ochotný rešpektovať európsku kultúru a pravidlá, nie je vítaný. Ak my musíme a chceme (a bez problémov to robíme) rešpektovať pravidlá moslimského sveta pri jeho návšteve s úctou a porozumením, tak rovnakú ústretovosť očakávam od našich priateľov Arabov (a poznám ich mnoho – sú to skvelí ľudia).  To je jednoduchá rovnica.

No a na záver – lebo my „dobrí bieli“ nekradneme, neznásilňujeme, a mimochodom vôbec nenesieme zodpovednosť za vypuknutie dvoch najväčších vojen v histórií ľudstva. A vôbec sme nemali v minulosti kolónie, ktoré majú za následok tento biedny stav krajín, z ktorých nám tu teraz utekajú tisícky ľudí. Tak sa trošku zamysli pred večernou dávkou “nacyonalyzmu” na fan page SHO či ĽSNS.

Tak, moji milí “nacyonalysti”, rodu – verní Slováci, dokonca „konzervatívci“. To, že Vaše postoje sú úplne kontraproduktívne s vašou vierou (oháňate sa ochranou kresťanstva no konáte v rozpore s Kristovými slovami) nejdem riešiť, lebo by ste to nepochopili. Ak sa ma pýtate na môj postoj, ten je výnimočne stredový. Milujem svoju krajinu. Chcem, aby tu žili Slováci, Maďari, Rómovia, Nemci, Rusi, Američania, Muslimovia i Židia. Inými slovami povedané, chcem, aby tu žili ľudia. Ľudia tolerantní, rešpektujúci krajinu v ktorej žijú, a ktorá im (snáď) dá druhú šancu na (snáď) lepší život, ako mali pred tým.