My ženy sme veľmi komplikované, vraj – hovoria muži, my ženy si to priznávame. To, že sme iné ako muži už sme istotne dávno pochopili. Prečo my ženy máme takmer tie isté chyby? Prečo ich neustále robíme, opakujeme, prečo máme v našich hlavách všetky tú istú chybu, tú obrovskú toleranciu odpustiť, aj keď nevieme zabudnúť? Občas si vedome ubližujeme, však? :-). Máme inštinkt. To je taká špecifická vymoženosť že určité veci vnímame aj keby sme nechceli.

Napriek tomu nie sme všetky rovnaké. Napriek tomu sme každá jedinečná, niektorá hlúpa niektorá múdra a niektorá chytrá. My ženy si ani neuvedomujeme, ale máme každá rovnaké problémy. Kto nám pomôže? Naši muži? Oni nám nerozumejú. Chlap nepochopí, že ty plačeš len preto, lebo trebárs ( teraz dám úplne extrém príklad ) , ty si sa prplala s večerou a spýtaš sa ho ( napriek tomu že vieš, že jeho mama varí lepšie a na ňu nemá nik ) ,,Chutí? Je to aspoň také ako varí tvoja mama? ” a on len odpovie ,, Zlatko je to dobré “. Tebe to príde samozrejme ľúto, šak si chcela počuť, že varíš lepšie, NAJLEPŠIE než ktokoľvek na svete :-D. V tomto prípade by mi to neprišlo ľúto keby som do toho chlapa nebola extrémne po uši zamilovaná ( aj to sa stáva ).

Nebuďme niekedy také citlivé, buďme PRIAME. Tvoj chlap ti nerozumie, keď ti niečo je a si podráždená ( a on si myslí že z ničoho nič ). Keď sa ťa chlap spýta, čo ti je, asi ho to zaujíma, tak mu odpovedzme hocičo, neútočne, priamo, ľahko, vyrovnane ( skúsme to ), hlavne zabudni na odpoveď nič. Chlap to sám nezistí. Ja chápem, ty chceš aby na to prišiel sám. On na to nepríde :-). Ak príde, neprizná si to. Nebuďme k nemu drzé a nielen k nemu ale aj k iným ľudom – ak máme zlú náladu a on nám zavolá, radšej ten mobil nechajme pár sekúnd zvoniť kým sa ukľudníme, akoby sme mali niekomu inému pokaziť deň.

Ak ti povie na začiatku vzťahu ,, Ja som iný ako ostatní, ver mi”. A ešte sa na teba pri tom aj úprimne pozrie, sebavedomo. Never mu. Rovnako ako never tomu že všetci chlapi sú rovnakí. Nie sú. Ber ho s nadhľadom prosím, sú určité veci, ktoré majú chlapi zakotvené v hlavách, v génoch. Ako napríklad to že ak je nejaký problém, chlap ho proste najradšej rieši sám. On niektoré problémy ale niekedy ani nerieši, nebude ich vidieť nikdy, neprizná si to, bude tak spokojný, nebude riešiť nič, NEMEŇ HO. Rovnako ani TY nerieš to, čo sa vyriešiť NEDÁ. Nech máš akýkoľvek problém, je zbytočné trápiť sa. Neboj sa utrpenia, strach z utrpenia je horší, než utrpenie samotné.

*Každá žena je zrodená k tomu, aby bola šťastná. Má milovať a má právo byť milovaná. Nikto a nič nemá právo sa jej tohto stavu duše a tela zbaviť. A krásna žena je šťastná žena. Šťastná žena je ženou žiadúcou. Vždy si váž samú seba, veď hlboká úcta ženy k sebe samej, núti muža, aby sa k nej správal na patričnej úrovni. *

Všetko je jednoduché, len netreba príliš rozmýšľať a veci nekomplikovať. Keď nejde o život, nejde o nič. Je na tebe či budeš šťastná, jeden chlap ťa len tak z ničoho nič spraviť šťastnou nemôže, musíš si pomôcť sama. Spoliehať sa na seba, mať sa rada. Takže ak napríklad stojíme v aute v zápche, vedome skúsme pracovať na tom aby sme sa z toho tešili ( áno znie to ako totálna chobotina ale skús to, lebo potom keď ti v tom momente zavolá chlap kde si, tak aspoň mu to nepovieš ako harpia že si v zápche a nepokazíš mu deň ) :-D. Tešme sa z toho že sme tam v tej zápche a PRÁVE TERAZ môžeme mať konečne trocha času pre seba. Môžeme snívať , premýšľať, telefonovať, počúvať audio knihu, nahlas si spievať… Ak vlečieme nákup alebo kôš nevypraného šatstva hore schodmi, skúsme myslieť vtedy na to že napríklad tie schody robia neuveriteľné veci s tvarovaním našich svalov a s celou “kardiovaskulárnou konšteláciou” :-D. Ak varíme, predstavujme si napríklad že robíme kúzlo a kto to jedlo zje, bude šťastný a pod ochranou všetkých síl sveta ( miesto toho že budeme znechutené variť z roboty “zasa” ). Keď na seba vaše deti ziapu, povedz si aspoň že sa navzájom majú a že si môžu na niekom trénovať medziľudské vzťahy. Nebuďme pri všetkom také znechutené, načo.

tumblr<em>nbhfwwbBOn1r1iv4bo1</em>500 (1)

Veľa vecí robíme pre mužov a oni ich nevidia. To je pravda pravdúca, ale ani MY nevidíme všetko čo oni robia pre nás. Sme ľudia, takto to chodí.

Ak si ale práve slobodná ale si múdra, neznamená to, že si predsa zlá a škaredá. Ak si síce sprostá tak máš tak trochu “po chlebe”, skús to riešiť :-D. Otázka ,,A či ja som taká zlá?” nie je pri neúspechoch vo vzťahoch alebo pri hľadaní partnera na mieste. Nie si zlá. Len emócie a myšlienky nie sú v poriadku. A normálni chlapi tiež nevymreli. Sú tu, ale pre iné ženy. Pre také, akými má každá možnosť sa stať. Užívaj si že si sama, môžeš cestovať, objavovať, skúmať, hľadať samú seba, hocičo. ísť do obchodu, nakupovať, pracovať a robiť čo ťa baví. Zdokonaľuj sa, aby si bola ešte lepšou ženou. Alebo sa zmeň. Nikto nemá dané keď sa narodí “ty budeš takýto a ty takýto”, veľa toho môžme získať.

Skúsme si okolo seba vytvoriť takú energiu, ktorú všetci cítia. Je pozitívna, inšpiratívna, sebavedomá, pokorná… aká len chceš. Je veľmi dôležité, aby si vyžarovala energiu, ktorú máš aj ty sama pod kontrolou.

Tak sa nad sebou zamyslime :-)…

Že sme najdokonalejší tvor v celej prírode aj tak? O:-)

tumblr<em>na398c9JQR1s3c5q1o1</em>500

Zdroj: eduworld.sk/pronaladu.cz/Eva/Emma