Viete, ja chápem, že niektoré ženy nemajú vzťah k móde a podobne. A muži tiež. Ale skúsme sa držať pravidla buď výstredný teraz. Nečakaj na starobu, aby si si obliekol purpur. V tých našich obchodoch slovenských nemáme toho veľa na výber, to áno, ani ja si tam neviem koľkokrát vybrať a tiež nie som oblečená ako z módneho magazínu (lebo ani sa mi nechce, naši Slováci to aj tak neocenia, je to iné ako v zahraničí – ale napriek tomu si myslím že sa obliekam vkusne). Pre ženy a mužov – už veľa sa toho zmení, ak prestanete nakupovať napríklad v Tescu alebo Carefoure v oddelení oblečenie alebo u Vietnamcov na tržnici. Skúste pokukať inde, na zahraničných weboch toho nájdete veľa. Ak si kúpite topánky z Deichmannu a také, ako má váš kolega alebo kolegyňa a za dobrú cenu a také ako má teraz každý lebo “šak také sa teraz nosia”, tak asi originálny nebudete no…  Skúste nakupovať inde, ako väčšina. Ženám napríklad môžem odporučiť stránku ginatricot.com a chlapom fashionid.de tam sa vám občas aj podarí nakúpiť za fajn cenu.

Ďalšia cenná rada – 1) zbavte sa všetkého čo nepotrebujete v šatníku. Ak máte zničenú kabelku a viete že už sa nedá opraviť – zbytočne ju budete mat v skrini, dámy. Zároveň ak máte pocit, že “toto sa už nenosí, nemám to k čomu – tiež to budete mať zbytočne v skrini. Veď existujú bazáre a tak 🙂 a radšej si miesto toho kúpte niečo nové.

2) Ak nemáte vzťah k móde, neviete, kde nabrať inšpiráciu, časopisy a módne prehliadky nie sú pre vás – skúste si všímať vkusne oblečených ľudí naokolo. Berte si od nich inšpiráciu. Nemusí to byť len v oblečení – skúste vnímať to, čo z nich vyžaruje. Je veľa ľudí z ktorých “niečo” pozitívne vyžaruje, sú príjemní, sú vkusne pekne oblečení a pasuje im to – berme si z nich príklad :-).

P.S.: U mužov je už podľa môjho názoru vkusné už aj to, že má skvelé padnúce rifle a klasické biele tričko z fajn materiálu, čisté neobnosené topánky a upravené ostrihané vlasy (gélom – hocičím, len aspoň že si s nimi čosi urobil) a pekne,nevtieravo vonia :-). U žien platí to isté. Nemusíš mať krásny mejkap v klasický stereotypný deň (hlavne keď vieš že ideš do školy a zo školy vyzeráš tak že ani nevidno že si sa upravovala pol hodinu v pred zrkadlom). Stačí, aby si sa cítila dobre a pohodlne, dala si rúž, jemný mejkap a obliekla nejak takto.

caca