Ideál ženskej krásy – prosímpekne tieto tri slová sa opakujú denno denne ( napríklad na takmer každej stránke pre ženy ). Nájdeme ich v časopisoch, počúvame ich v televízií, čítame v novinách… v podstate aj toto je to čo živí média.

Na druhej strane – väčšina žien má svoj ideál krásy. Väčšina chlapov má svoj ideál krásy – ženy. Bohužiaľ? Alebo chvalabohu? ( Akože chvalabohu že šak aspoň máme nejakú motiváciu sa o seba viac starať? ). Momentálne nie je mojím cieľom rozoberať tu to, ako všade vidíme “dokonalé ženy” ( a existuje vlastne dokonalosť? Podľa mňa už ak je niečo naozaj dokonalé, ani vtedy to nie je dokonalé práve preto, lebo to je dokonalé ).

Pozrime sa na to teda z tej historickejšej strany. Po minulé roky boli podľa toho čo som počula, zistila, videla ženy také, že stále si zachovali takú tú svoju prirodzenú ženskosť. Teraz narážam napríklad na to, že väčšine žien stačila jedna špirála na oči, rúž, červený lak na nechty, vysoké lodičky, šatičky, z prirodzenej ryšavky ostala prirodzená ryšavka, z blondíny blondína – a tramtadá aj z klasickej bežnej ženskej mohla byť celebrita. Teraz treba na celebritu aj plastiku… cicky, nos, ústa, botox. Preboha a nie len ženy, aj chlapi už 🙂 !

Skúsme sa uvedomiť ( ja tiež, nebojte sa, držíme všetci spolu 😀 ), skúsme byť my ženy znova tie, ktoré sa napriek všetkému uspokoja s dvojkami, hornou perou užšou než dolnou, trošku väčším noštekom a strie ktoré podaktoré máme z chudnutia alebo priberania, alebo z toho že sme po pôrode a musíme nosiť sťahovacie nohavičky a náš chlap nás aj tak miluje :). Radšej miesto toho, aby sme boli dokonalé, navarme svojmu chlapovi napríklad segedínsky guláš, o ktorom už básni tretí deň, poriadne ho pomilujeme, potom sa nechajme my pomilovať, neriešme, urobme všetko pre to aby sme boli šťastné a aj ľudia okolo nás.

Niekedy je lepšie nechať veci na pokoji. Práve preto, aby sme nedopadli tak ako ženuška v tomto videu :-)))).

https://www.youtube.com/watch?v=qQJ2KoH9Y

Zdroj: YouTube/EstherBellido