Jakubove dobrodružstvo s fotografovaním začal v roku 2005.  Jeho prvé snímky nafotil okolo svojho rodného mesta Cieszyn. “Čítal som o fotografovaní a učil sa. Po nejakej dobe som si myslel, že moja fotky sú naozaj dobré, a rozhodol som sa ich zverejniť na poľských fotografických internetových stránkach”. Tak ako každí bol len začiatočník a jeho prvé snímky sa stretli s kritikou. Získal veľa negatívnych pripomienok. Ale vďaka práve tejto kritike, Jakub spravil viditeľný pokrok.

V roku 2007 po prvýkrát poslal svoje snímky do jednej z poľských súťaži, v ktorej získal 3.miesto. Od roku 2007, bol ocenený ďalšími niekoľkými cenami v rôznych národných i medzinárodných fotografických súťažiach. Avšak zďaleka najdôležitejšie je pre Jakuba soška National Geographic Poľsko, ktorú získal za prvé miesto v kategórii “poľskej krajiny” v roku 2010. Po získaní tohto ocenenia sa rozhodol urobiť z fotografovania plný úväzok.

Podla nás sú fotografie naozaj krásne a čo si myslíte vy, nám môžete napíšte pod článok. 🙂

landscape1

landscape3

   Cestovanie, jednoduchosť, ačastojeto, čofotografiepremňa znamená. Od roku2007, sombolocenenýniekoľkými cenamivrôznychfotografickýchsúťažiach. Avšakzďalekanajdôležitejšiaje premňasoškaNationalGeographicPoľsko, ktorú som získalzaprvémiestovkategóriipoľskej krajinyvroku2010.

landscape4 landscape5 landscape6 landscape7 landscape8 landscape9 landscape10 landscape11 landscape12 landscape13 landscape14 landscape15 landscape16 landscape17 landscape18 landscape19 landscape20 landscape21 landscape22 landscape23

Zdroj: jakubpolomski.com