POZOR, PRÍSPEVOK NIE JE VHODNÝ PRE ĽUDÍ MLADŠÍCH AKO 18 ROKOV!

Bonnie Cleo Andersen *je matkou troch detí, dcéry Michelle (16), syna Olivera (15) a šesťročný syn Noe.  Živí sa ako prostitútka od 18 rokov  v istom domčeku na východe Dánska. Jej príbeh zdokumentovala *fotografka Marie Hald, ktorá sa s Bonnie stretla v rámci projektu v poslednom semestri na škole. 

“Vždy som sa zaujímala o tému prostitúcie, pretože v Dánsku je to veľmi známe remeslo. Chcela som nájsť ženu, ktorá by nespĺňala typickú predstavu o prostitútkach. Chcela som ženu, ktorá vedie “normálny” rodinný život a našla som Bonnie,” hovorí Marie.

Bonnie objavila na webovej stránke, zistila si na ňu kontakt a navštívila ju v bordeli. Rozprávali sa spolu celé hodiny, “Medzitým prišiel zákazník, a tak som tam čakala, jedla čokoládu a “počúvala” jej prácu. To bol divoký začiatok,” opisuje prvé stretnutie s prostitútkou fotografka.

Marie dokumentovala Bonnie život jeden rok.

“Pre Bonnie je tento projekt dôležitý práve preto, aby ukázala svetu, že ona je kompletný človek. Nechce byť vnímaná len skrz jej profesiu. Cieľom číslom jeden je pre ňu byť dobrou matkou,” hovorí fotografka.

Bonniine portréty ju zachytávajú v mnohých roliach – ako matku, priateľku, prostitútku, ale najmä, ľudskú bytosť. Áno, ona je taktiež matka a žena.

“Chcem, aby takto ľudia nazreli do sveta, ktorý im normálne nie je otvorený,” uzatvára fotografka. Nezatvárajme oči pred realitou prosím, ja skutočne nevidím, že by tie deti boli nešťastné a žili v špinavom prostredí.

rdrdrfoto Marie Hald

ziziuziufoto Marie Hald

foto Marie Haldfoto Marie Hald

foto Marie Haldfoto Marie Hald

adadadafoto Marie Hald

dadafoto Marie Hald

n njknkfoto Marie Hald

njnkfoto Marie Hald

nknkfoto Marie Hald

nmnmnmfoto Marie Hald

uzhiuzhifoto Marie Hald

 

saasaBonnie sa s plačom lúči so synom Oliverom (15), ktorý odchádza na rok do Karibiku. Foto Marie Hald

foto Marie Haldfoto Marie Hald

zuzuzfoto Marie Hald

Zdroj:mariehald.dk