I vám sa pár krát stalo že ste s priateľmi nemali čo zahrať po internete? Poznáte tie hry ktoré sú označené za free-to-play ale pritom majú neustálu potrebu žiadať hráča si zaplatiť platenú verziu? Ak teda hľadáte niečo nové pre dlhé nedeľné chvíle tak tento výber hier bude práve pre teba. Tak ako na každom trhu i na tom hernom sa nájdu  skutočne* kvalitné výnimky *(niektoré už trošku staršie), ktoré sú skvelé hlavne svojou hrateľnosťou, grafikou a  dostupnosťou. V tomto článku nájdete 5 hier ktoré sa oplatí minimálne aspoň vyskúšať. 🙂

DOTA2

DOTA 2Autor:JiroJh

Plný názov tejto hry je “Defence of the Ancients” je určitou modifikáciou Warcraft 3. O túto hru sa postarali vývojári od Valve Corporation. DOTA je momentálne známa hlave najväčším e-Sport turnajom v histórií kde sa hralo o milióny dolárov. Úlohou v hre je zničiť nepriateľský ancient (základňu) kde sa o to snažia dva päť členné tímy. Výhodou je možnosť zvoliť si hrdinu z desiatok možností kde  každý vlastní iné schopnosti. DOTA 2, je plne free-2-play a taktiež je prístupný pre Mac a Linux. Momentálne má hra okolo 9 miliónu aktívnych hráčov. Gameplay tu:

League of Legends

Fan Art NasusAutor: Fan Art Nasus

Ďalšou online hrou je samotný najväčší konkurent DOTY 2 a to  League of Legends. Na túto hru som si nemohol dovoliť zabudnúť, hlavne keď sa tak moc podobajú.  Zaujímavosťou na tejto “gamese” je, že bola vytvorená tými istými vývojármi ako DOTA 2. “LoLko” je  hrou fungujúcom na mode “Multiplayer online battle arena”(MOBA) teda na princípe bojovej arény pre viacerých hráčov. Cieľom hry je zničiť základňu nepriateľa. Výhodou hry je hlave jej jednoduchosť, no nezaobíde sa bez schopnosti tvorby správnej stratégie a taktizovania. Taktiež, ponúka množstvo hrdinnou a voľba je len na vás.  Gameplay tu:

Planetside 2

PlanetSide 2

PlanetSide 2 je revolučný masívna first-person strieľačka (MMOFPS-“Massively multiplayer online first person shooter”), kde vojaci bojujú na obrovských planetárnych mapách. Hra preskúša skúseného vojaka cez intenzívne pechoty, lietadlá a vozidlá. Tímy súperia vo veľkom počte hráčov, kde vojaci bojujú na všetkých miestach planéty zároveň. Zápasy v takejto mierke ste nikdy predtým nevideli a celé toto dopĺňajú skvostné prepracované detaily hry. PlanetSide 2 je doplnená kvalitnou hrateľnosťou a ovládateľnosťou. Na štyroch veľkých mapách si hráči zrovnajú sily v obrovských bitkách, kde je potreba získať kontrolu kritických oblastí a kľúčových zdrojov pre ríšu. Vďaka rozsiahlej schopnosti získavania bodov  si hráči môžu prispôsobiť ich vojaka, zbrane a vozidlá tak ako zodpovedajú ich hernému štýlu, rovnako ako potrebám svojho družstva. Svet PlanetSide 2 je masívna “multiplayerovka”, každý nový hráč dodáva hre na kvalite.  Gameplay tu:

 War Thunder

http://warthunder.comZdroj: warthunder.com

War Thunder by sme mohli zaradiť medzi novú generáciu multiplayerových vojnových simulátorov (MMO-“Massively multiplayer online”). Hra je zameraná na  druhú svetovú vojnu a je venovaná hlavne vojnovému letectvu.  War Thunder vás dokáže presvedčiť hlave svojou spracovanou grafikou a možnosťou vlastniť osobné vojenské letectvo.Takže, ak dávate prednosť boju vo vzduchu, určite neváhajte a vyskúšať práve War Thunder. Gameplay tu:

Star Wars: The Old Republic

Zdroj: spacetimestudios.com

Sila Star Wars mena je sama o sebe fascinujúca. Spojenie hviezdnych vojen a MMORPG je možnosťou, kde si každý príde na to svoje.  SWTOR od ostatných prekypuje i silou príbehu čo mnoho podobných hier  nevyužíva alebo podceňuje. Hra na začiatku ponúka* možnosť voľby, buď postavíte na miesto Impéria, alebo Republiky. Každá strana ponúka štyri odlišné postavy, takže osem rozdielnych príbehov. Individuálne hlavné úlohy a vybrané lokality sú rozdielne každej jednej postavy. SWTOR možno nie je úplne fantasticky vymakane grafickou hrou no dáva si záležať na *detailnosti prostredia a hratelnosti. Ak obľubujete príbeh,titul, dialóg RPG hry  a možnosti online univerza, The Old Republic je to najlepšie čo si môžete zadarmo zahrať. Gameplay tu: